Як виявилося, не всі знають що лебідка для копання колодязя є обов’язковим елементом. Та це здебільшого новачки в цій справі. Для початку розберемося для чого вона там взагалі потрібна і як їїв икористовувати.
Для чого потрібна лебідка в криницю?
Під час копання колодязя, над ним встановлюють спеціальну конструкцію, за допомогою якої можна підіймати ємність наповнену землею, власне так відбувається весь процес копання. Прилад за допомогою якого витягується земля з колодязя на поверхню називається лебідка або корба, коловорот.
Найчастіше лебідка над криницею встановлюється ручного варіанту. Це найзручніше і найбезпечніше, оскільки в середині криниці є людина і ти можеш керувати спокійно слідкувати за тросом в повільному режимі роботи. Неповино бути різких ривків підняття чи опускання, щоб не викликати розрив тросу.
Важливо! Обирай лебідку обов’язково з автоматичним гальмом, це дозволить впевнено працювати і не хвилюватися за можливу втрату контролю над пристроєм.
Обирай лебідку в колодязь за рядом критерій
Є кілька хороших варіантів таких підйомних механізмів, як до прикладу:
Це все ручні лебідки надійних світових брендів, перевірених вже великочесельною армією знавців в роботі тяговими механізмами.
Отож, чому ці лебідки?
Вони барабані. Це зручно для встановлення над колодязем, керуванням та процесом опускання-підняття вантажів. Лебідки з тяговим зусиллям до 1000 кг, для криниці впринципі більше можна не використовувати. Кожна з них оснащенна відповідними механізмами та компонентами (трос, гак, гальмівні механізми. Будь-який з вказаних тягових пристроїв може з легкістю витягти людину з криниця, адже за загальновідомим фактом жива істота може бути більшої маси в порівнняні з будь-ямим матералом такої ж маси.
Для невеликої криниці біля будинку буде більш ніж достатньо ручної лебідки, особливо, якщо не великої глибини копати потрібно. От що стосується для каналізаційних колодязів чи криниць з великою глибиною 50+ метрів, тоді краще за все використовуати тельфер. Це зручна лебідка, яка з легкістю встановлюється над криницею і працює за допомогою електродвигуна. Як і ручні лебідки, тельфери теж обирають від надійних та перевірених виробників. Ось кілька з найкращих брендів-виробників перевірених часом та користувачами:
- Dragon Winch
- Husar
- Einhell
- Stagemaker
- Knott
- AL-KO
Як зробити лебідку для криниці?
Це чи не найчастіше запитання серед наших користувачів. Загалом це зовсім не складно, проте важливо враховувати можливі ризики під час роботи саморобної лебідки.
- Найперше, тобі потрібно це конусоподібний предмет, бажано металевий. Часто використовуюють дерев’яний, але це менш надійно ніж здається на перший погляд.
- Далі кріпиться ручка, за допомогою якої буде зручну опускати та підіймати вантаж.
- Після цього встановлюється кріпленння для троса, воно повино бути максимально міцним та надійним, оскільки від цього буде залежати безпека та життя людини, яка копає в середині колодязя.
- Не забувай прорахувати тягове зусилля або ж вантажепідйомність, вона не повинна бути меншою 200 кг, що забезпечить можливість працювати людині будь-якої ваги.
- Обери трос (металевий, синтетичний) або ж стропу і гак, але особливу увагу зверни на вантажепідйомність троса та гака, для саморобної лебідки це один з головних аспектів.
- Після усіх прорахунків та кріплень встанови коловорот над криницею і продовжуй роботу зручно та швидко.
Вибрати та купити лебідку для криниці, такелаж чи інші комплектуючі ти можеш в один клік лишень перейшовши в каталог товарі нашого інтернет-магазину.
Автор: Аліна Закордонець