Багато хто думає, що риболовля взимку – це справжня каторга. «Мороз, вітер і до улюбленого містечка човном не пропливеш. Інша справа – весняно-літній період: дістав човен, встановив якірну лебідку для більш легкої маніпуляції з якорем, взяв увесь необхідний інвентар, сітку і з позитивними емоціями і легким серцем рванув на відпочинок», – така думка панує у любителів, але не експертів-фанів риболовлі.
Для цих суворих чоловіків не страшні ні грози, ні хуртовини і навіть 40-градусний мороз. Якщо вони вирішили саме сьогодні порибалити, то так тому і бути. Однак, виникає питання: як же зробити зимову риболовлю незабутньою.
Підбираємо інвентар для зимової риболовлі
Ні для кого не секрет, що хороша підготовка в рази підвищує шанси на гідний результат. Це стосується і риболовлі. Для пристойного улову, перш за все, необхідно грунтовно підготуватися. Найбільш популярними спорядження серед рибалок є:
- Зимова вудочка. Мініатюрний пристрій, який оснащений хлистом (не більше 20 см), інерційною/безінерційною котушкою і високоякісною рукояткою.
- Поплавок. Завдяки наявності конусоподібних або циліндричних поплавців, зимова риболовля проходить легше і результативніше.
- Зимова волосінь. Для зручної і ефективної риболовлі використовуються тонкі прозорі волосіні від 0,08 мм до 0,16 мм.
- Гачки. Для лову дрібної риби використовують гачки № 3–7, для хижака – № 8-10.
- Блешня. Мобільна приманка з гачком, розміром від 1,5 мм до 6 мм.
- Зимова блешня. Дану приманку використовують тільки досвідчені рибалки при «полюванні» на щуку, судака, голавля або окуня.
- Наживка. Як правило, в якості наживки використовується мотиль, опариш або воскова міль.
«Каракатиця» – найкращий помічник при зимовій риболовлі
Фінська лебідка (в народі іменується «каракатицею») використовується для протягування рибальських сіток під льодом. Даний механізм відрізняється легкістю і досить високою плавучістю.
Конструкція оснащена великим барабаном і міцним 150-метровим шнуром, за допомогою якого, можна легко протягнути під льодом сітку, довжиною в 30 м. Практично всі деталі лебідки зроблені з пластика, що дозволяє їй міцно притискатися до нижньої кромки льоду.
Як же правильно встановити сітки
Для правильної установки сіток, необхідно здійснити наступний алгоритм дій:
- Пробити в льоду майну, придатного для лебідки розміру;
- Опустити агрегат під воду, шипами вгору;
- Направити лебідку, за допомогою металевого «роги», в сторону другої лунки.
Після чого, механізм буде вільно рухатися під льодом, слідом за своїм власником.
Однак, якщо вважаєте за краще рибалити в більш теплу пору року, а не в суворі морози, Вам на допомогу прийдуть надійні і якісні якірні лебідки від інтернет-магазину Лебідка ЮА. Даний сайт надає широкий асортимент продукції від різних виробників.