Зима наближається, отже пора подумати про обслуговування доріг під час низьких температур. Адже взимку асфальт покривається снігом та льодом, що ускладнює рух транспортних засобів. Щоб ефективно боротися з налипанням мокрого снігу та утворенням ожеледі, треба купити розкидач піску та солі. Піщано-сольовими дорожніми сумішами посипають тротуари і дороги для уникнення небезпечних ситуацій.
У цій статті ми розберемося, як вибрати розкидач піску. Отож поговорімо про критерії, на які варто звернути увагу перед покупкою.
Тип конструкції
Найбільш популярними є 2 типи обладнання - причіпне та навісне.
Перше призначене для комунальних служб, які посипають великі площі. А навісний розкидач кріпиться до транспортного засобу з бортовою електромережею 12 В:
- міні-трактора;
- пікапа;
- позашляховика;
- вантажівки;
- квадроцикла;
- фронтального навантажувача.
Наприклад, розкидачі німецького виробника LEHNER встановлюються на перелічені вище транспортні засоби та живляться від АКБ. Нижче ми будемо говорити саме про навісну техніку.
Об`єм бункера
Цей параметр є дуже важливим, адже від місткості бункера залежить кількість заправок та розмір обробленої площі. Зазвичай виробники використовують об’єм від 70 літрів. Для приватного користування буде достатньо бака на 100-300 л. Зокрема, модель IceStriker Spreader 380 фінляндського бренду HillTip вміщує відповідно 380 літрів піщано-соляної суміші.
Керування
Рекомендуємо вибирати техніку з дистанційним управлінням, наприклад, за допомогою спеціального блока з кабіни водія. Блок керування підключається до навісного обладнання та дозволяє вибрати різні параметри: початок/кінець роботи, регулювання різних параметрів, контроль напруги тощо. Зараз все частіше можна зустріти техніку з можливістю керування через смартфон. Так модель POLARO E 110 від LEHNER підтримує управління за допомогою додатку LISA (тут детальніше). Більшість позицій HillTip теж мають таку функцію.
Дозування кількості дорожньої суміші
Від дозування та робочої ширини залежить обсяг внесеного матеріалу. Залежно від комплектації ці показники можна встановити вручну або автоматично відповідно до швидкості руху транспортного засобу. Наприклад, розкидач для зимового обслуговування доріг POLARO 250 обладнаний безступеневим регулюванням обертів розкидного диска та ширини розсипання від 0,8 до 6 м (12 м опційно). Крім того, пристрій підтримує ручне дозування за допомогою заслінки безпосередньо на агрегаті.
Матеріал виготовлення
Оскільки техніка контактує з сіллю, яка активує корозію, дуже важливою є якість матеріалів, з яких виготовляється розкидач. Варто обирати обладнання, що сертифіковане класом захистом IP68. Як правило, бункер виготовляють із пластику, стійкого до агресивного впливу солей, а металеві частини, особливо мішалки - з нержавіючої сталі. Не забудьте перевірити, чи електричні кабелі мають водонепроникну здатність.
Вага конструкції
Слід звертати увагу і на вагу розкидача разом із повним бункером. Адже цей показник впливає на підвіску автомобіля. Штатні деталі, зокрема пружини та амортизатори, можуть не витримати перевантаження і вийти з ладу. Тому радимо дізнатися рекомендоване максимальне навантаження на задню частину для вашої машини у свого автовиробника. Якщо вибрали для експлуатації техніку з великим бункером, варто замінити елементи підвіски на посилені.
Кріплення
Стабільність монтажу розкидача впливає на точність та безпеку його роботи. Для бортової техніки виробник Hilltip передбачив наявність спеціальних петель, за допомогою яких обладнання можна надійно зафіксувати стяжними ременями на пікапі або борті вантажівки. А навісні розкидачі LEHNER потребують додаткового кріплення для встановлення на пікап, квадроцикл, міні-трактор тощо.
Аксесуари та запчастини
Перед тим, як купити розкидач солі, варто звернути увагу на ремонтопридатність, аксесуари для дообладнання та складність обслуговування. А також продумати потрібний функціонал, щоб не переплачувати за додаткові можливості пристрою. Наприклад, додаткові отвори для кріплення рамки з номерним знаком.
Отже, основна рекомендація - проаналізувати конкретні потреби і врахувати специфічні умови експлуатації. Правильний вибір розкидача допоможе оптимізувати зимове обслуговування доріг та забезпечить комфортне пересування у найхолоднішу пору року.