Розкидачі добрив є обладнанням, яке дозволяє швидко і рівномірно розподіляти поживні речовини по ділянці, полю, підвищуючи якісні та кількісні характеристики врожаю. Про те, як працює розкидач добрив та його особливості та буде розказано у цьому матеріалі.
Особливості конструкції розкидачів добрив
Розкидачі мінеральних добрив розроблені для роботи з гранульованими речовинами. Особливу увагу при розробці їхньої конструкції приділено системі дозування. Надмірна кількість добрив призведе до втрати дорогого матеріалу, що може негативно позначиться на стані культур. Недостатній обсяг не дасть змоги довести врожайність до потрібного показника.
Основними елементами розкидачу виступають:
- рама з нержавіючого матеріалу – утримує на собі всі інші комплектуючі, використовується для кріплення до транспорту;
- бункер - сховище грануляту;
- механізм дозування;
- диски з лопатками для розкидання.
Принцип роботи такого обладнання досить простий. За допомогою механічної електричної мішалки поживні речовини з бункера надходять на пристрій дозування, звідки воно порційно подається на диски, що розкидають. Диски розподіляють добрива певну ширину. Ширина розкидання грануляту залежить від швидкості обертання дисків.
Всі ці характеристики властиві для дискових розкидачів. Також є шлангові моделі. Вони дозволяють подавати поживний матеріал прямо в ствольну зону, попереджаючи його попадання в міжряддя. У плані роботи шлангові розкидачі не вирізняються складністю. Різниця полягає у відсутності дисків з лопатками, що розкидають. Замість них гранулят рухається шлангами до місця призначення.
Переваги використання розкидачів
Розкидач мінеральних добрив дозволяє підгодовувати рослини, прискорювати їх зростання, захищати від хвороб, збагачувати корисними речовинами. Подібне обладнання суттєво прискорює процес обробки полів, зменшує вплив людського фактора, дозволяє регулювати норму внесення поживних речовин виходячи з культур, що вирощуються.
Мінусом можна назвати лише ціну, але покупка хоча б одного розкидача повністю виправдовує себе у середньостроковій перспективі. Для невеликого саду та городу достатньо придбати ручну модель. Що стосується того, як працює ручний розкидач добрив, то тут все також просто. Він складається з простого дозатора, який разом з елементами, що розкидають, наводиться в рух за рахунок м'язової сили.
Шланговий розкидач Lehner Vinero 110 літрів
Комбінований електричний розкидач має компактні розміри, що дозволяє розподіляти гранулят на ширину до 2,2 метра. Модель відрізняється високою точністю, дозволяє вносити добрива точно в ряд чи міжряддя. Пристрій є оптимальним для садівництва. Для керування процесом розкидання передбачено пульт, графічний дисплей.
Розкидач дисковий Lehner MiniVario 110 л
Це ще один міні-розкидач для садівництва, невеликих господарств. Вага обладнання складає лише 38 кілограм. Розкидач можна встановити на міні-трактор, пікап та інший транспорт. Робоча ширина моделі складає 6 метрів. Пристрій можна встановлювати як спереду, так і ззаду. Модель має запатентовану незалежну мішалку з широкими можливостями для налаштування.
Ще більше розкидачів шукайте у каталозі «Lebedka.UA». З будь-яких питань звертайтеся до співробітників магазину.