Установка лебідки - справа відповідальна. Від того, наскільки якісно зроблений монтаж лебідки, буде залежати її безпечне та ефективне використання.
Як встановити лебідку на автомобіль?
Насамперед варто визначитися який варіант установки вам до душі:
- відкритий
- закритий
- універсальний
Від цього буде залежати розташування лебідки щодо корпусу автомобіля. Кожен із способів монтажу має свої особливості, переваги і недоліки.
Відкрита установка лебідки - спортивний вид авто
У відкритому виконанні лебідка встановлюється зовні бампера як би виступаючи вперед. З технологічної точки зору це більш простий спосіб, тому що він не вимагає зняття бампера і проведення додаткових робіт. Така установка лебідки робить зовнішній вигляд позашляховика більш агресивним і спортивним. Він ніби промовляє "я готовий впоратися з найскладнішими перешкодами на дорозі, мені не страшні будь-які яри".
При відкритій установці, як правило, монтаж лебідки відбувається на штатне місце в бампері. Одні автовласники приварюють установчу майданчик на бампер, і вже туди монтують лебідку, інші ж кріплять лебідку до кенгурятника (захисної решітці).
Прихована установка лебідки - максимум естетики
Після установки бампера на місце настає момент, в гру вступає болгарка. З її допомогою потрібно виконати отвори для клюза або роликових напрямних. Досвідчений автомастер може зробити віконце для клюза акурат під номерним знаком. Так що самий прискіпливий автоінспектор не побачить вмонтований механізм. При необхідності використовувати лебідку номерний знак легко відкручується і ставиться на місце. Лебідка закрита бампером знаходиться в більш зберіганню місці, вона в меншій мірі піддається ударам і забруднень.
Переносна лебідка - універсальний варіант
Відмінна альтернатива двом попереднім способам. Підійде тим автовласникам, хто планує використовувати лебідку на нерегулярній основі. Має на увазі тимчасову установку переносної лебідки в момент подолання перешкоди. Ви перевозите лебідку в багажнику, а в разі необхідності дістаєте і встановлюєте на фаркоп або в фаркоп-квадрат американського типу.
До мінусів способам можна віднести обмеженість зони установки: тому що якщо ви "сядете" заднім бампером і він буде знадиться під водою або в болотистому мулі - встановити переносну лебідку на фаркоп ви вже не зможете.
Переваги переносних лебідок: мінімальні втручання в конструкцію автомобіля; невелика вага і габарити дозволяють перевозити лебідку в багажнику; підійде для епізодичного використання; можна брати з собою тільки в експедиції або вилазки на природу, а в решту часу зберігати окремо.
Порада експерта: якщо Ви вирішили поставити лебідку самостійно - обмотайте проводку лебідки в спеціальні захисні кофри або чохли. А самі дроти зафіксуйте. Це вбереже контакти від перетирання і передчасного виходу з ладу. Наостанок хочеться порадити не економити на пристрої, а вибирати перевірених виробників. Продукція яких пройшла сертифікацію.
Корисно також почитати відгуки про лебідках перед покупкою. Справжній досвід автовласників може розповісти набагато більше ніж сухі технічні характеристики.