Пристрій трелювальної лебідки виготовляють та встановлюють на трактори для роботи в сфері лісогосподарства. Ця зручна установка розроблена спеціально для лісозаготівлі, поте може використовуватися в інших сферах з важко доступними умовами для техніки (будівництво, сільське господарство).
Принцип роботи лебідки
Купити лебідку такого типу можливо на будь-який тип колісних тракторів. Під'єднання та робочий привід працює від валу потужності трактора за допомогою карданної осі. Всі етапи роботи відбуваються наступним чином.
- Водій трактора зі встановленою лебідкою робить задній хід транспортним засобом для оптимального положення відносно деревини і зупиняється якомога ближче до неї.
- Зазвичай лебідка має функцію опускання до землі в упор, після чого з'являється можливість послабити стрічкове гальмо і розмотати трос.
- Колода деревини кріпиться ланцюгами та до тросу буксирувального засобу, до щита лебідки підтягується і піднімається край об'єкта буксирування.
- Таким способом проводиться перевезення колод до місця розвантаження і вимкнувши стрічкове гальмо опускається колода на землю.
- Після звільнення троса, проводиться його намотування на лебідку і можна продовжувати подальші роботи.
Різновиди трелювальних лебідок
Через вузький спектр використання даних пристроїв, вони досить популярні та затребувані, що в свою чергу спонукало виробників розширити різного роду можливості цих буксирувальних установок.
За способом керування бувають:
- механічні - працюють за допомогою валу відбору двигуна і виконують роботи до того часу, поки поступає енергія від двигуна;
- гідравлічні - працюють за допомогою спеціальної рідини, що переводить енергію в робоче тягове зусилля.
За тяговим зусиллям:
- від 3500 кг до 10500 кг;
- від 10 т. до 30 т.;
- від 30 тонн до 85 тонн.
Зручність у лісозаготівлі в порівнянні зі спеціалізованою технікою значна завдяки легкості в маневруванні, універсальності та мобільності. До того ж не вимагає особливих витрат та обслуговування, а це значно полегшує роботу та користування.
Переваги трелювальних лебідок
- Зручність намотування троса завдяки великій відстані між серединою барабанна та вхідним шківом.
- Виготовлення з високоякісної сталі каркаса (цілісна конструкція) шляхом лазерного розрізання роботехнічними станками та зварюванням.
- Обов'язкове порошкове покриття для збереження зовнішнього вигляду та протикорозійного захисту.
- Тягове зусилля досить велике, проте з максимальним навантаженням конструкція не зазнає деформації (вигину) через з'єднання (триламельне, пятиламельне).
- Відвал досить міцний та широкий.
- Управління просте зі стабільним механізмом гальм та зчеплення.
- Тяга троса зчеплення коротка, що забезпечує довготривалість зчеплення завдяки меншим передачам.
- Підвищений рівень безпеки через подвійний підшипник зі стабільним приводом, значно меншим для лебідок з 4.5 -10.5 т тяговим зусиллям. Це дозволяє краще врегулювати намотування троса на барабан, що підвищує безпеку і зменшує рівень навантаженості на трактор.
- Спеціальні шківи встановленні для контролю намотування троса, особливо з великими вантажами.
- Конструкція та механізми відповідають всім стандартам та рівнням безпеки користування.
- Встановлення за допомогою трьох точок дозволяє швидко та легко справитися з підєднанням і приступати до роботи.
- Оснащена спеціальним диференціальним стрічковим гальмом, яке є регульованим та самозакриваючим.
Керувати електрогідравлічними лебідками просто, адже працюють вони за допомогою власної системи гідравліки. Для кращої та безпечнішої роботи краще користуватися пультом управління. Здебільшого їх пропонують виробники у двох варіантах: радіо дистанційний та провідний кабелем до буксирувального пристрою.
Зазвичай користуються радіо дистанційним пультом керування, оскільки це дозволяє керувати транспортним засобом та лебідкою одній людині. В свою чергу, як результат такої роботи підвищується ефективність та швидкість виконання і посилюється безпека праці в лісі.
Вибрати та купити підходящу для вашого транспорту трелювальну лебідку можна у нашому інтернет-магазині Lebedka.ua, а наші менеджери будуть раді допомогти з вибором потрібної моделі.
Автор: Аліна Закордонець