Всі дії з механічними пристроями вимагають дотримання техніки безпеки. Це стосується і використання домкрата при обслуговуванні автомобіля. Найчастіше застосовують гідравлічний підкатний домкрат, рідше - пляшкового типу. Рейковий вид на місці використовують в основному власники авто з підвищеною прохідністю по бездоріжжю: з його допомогою можна легко витягти транспорт з бруду і топей.
Підйомний пристрій для автомобіля може стати в нагоді в будь-який момент, а безпеку, яку вимагають правила при роботі в гаражі з домкратами, - дуже важлива умова.
Що необхідно знати при експлуатації домкратів
Працівник, який пройшов інструктаж і допущений до експлуатації підйомних механізмів, зобов'язаний дотримати наступні вимоги безпеки і виконати ці умови при роботі на СТО з домкратом:
- знати інструкцію використання обладнання, що додається виробником;
- вивчити технічні умови і параметри пристрою;
- дотримуватися термінів проведення планового технічного обслуговування.
Техніка безпеки, обов'язкова до виконання при роботі співробітника з домкратом, зобов'язує провести візуальний огляд агрегату до початку процесу. До експлуатації не можуть допускатися пристосування, якщо:
- конструкція має деформації або пошкодження, ослаблені клепочное з'єднання;
- гвинт, рейка і інші частини деформовані і не обертаються;
- знос зубів більше 20%;
- помічено підтікання зі зворотного клапана або циліндрів.
Після проведення огляду домкрата вимоги безпеки зобов'язують перевірити механізм підйому / спуску вхолосту.
Що потрібно знати, виконуючи процес
Важливо дотримуватися заходів безпеки, знати інструкції при роботі, а реалізуючи завдання з домкратом, стежити, щоб піднімається транспорт був у вимкненому стані і знеструмлений. Не припустимо перебування людей в машині або під нею.
Діяти необхідно з урахуванням наступних правил:
- Підйомний пристрій встановлюють тільки вертикально щодо піднімається предмета, переміщення не може викликати перекіс до частини опори.
- Щоб уникнути сповзання вантажу в момент підйому, лапа повинна базуватися повної площиною. Краще робити наголос її в міцні вузли авто, а, щоб не допустити їх поломки, потрібно використовувати пружну прокладку.
- При експлуатації рейкового агрегату собачку накидають на храповик.
- Необхідно контролювати стійкість транспортного засобу, підкладаючи прокладки в міру підйому і поступово прибираючи їх в процесі опускання.
Щоб утримати піднятий об'єкт і уникнути раптового спускання поршня, викликаного зменшенням тиску в циліндрах по будь-якої причини, слід скористатися спеціальними підкладками зі сталі, виготовленими у вигляді півкілець, підкладаючи їх під головку поршня. Якщо передбачається тривале утримання, то краще уперти його на підкладки-півкільця і скинути тиск.
Безпечний спосіб звільнення обладнання або його перестановка з-під піднятого автомобіля припустимі лише після закріплення його в цьому положенні або установки на опори.
Не припустимо:
- використовувати труби-подовжувачі, надівши їх на рукоять;
- знімати рукоять до спускання на опори (підкладки);
- залишати машину на великий проміжок часу без установки опор або закріплення;
- приварювати до лап додаткові куточки.
Дотримуватися основних заходів безпеки та виконувати інструкції при підйомі автомобіля для ремонту або огляду на домкраті - важлива вимога. Дотримуючись правил і виконуючи їх належним чином, ви виключіть можливість виникнення аварійних ситуацій, продовживши термін служби авто і самих гідравлічних механізмів.
Обрати якісний та купити домкрат по вигідним цінам можна в інтернет-магазині Lebedka.ua.