При заміні колеса машини або в гаражних майстерень підкатний гідравлічний домкрат - найцінніший помічник. Його будова дозволяє установку під авто з низьким розташуванням, чого інші підйомники зробити не зможуть.
В експлуатації дані механізми вважаються невибагливими, але навіть вони можуть дійти до непридатного стану. Ремонт такого домкрата, можна провести самостійно. Точно визначте поломку, вивчіть конструкцію механізму і можете приступати до відновлення.
Схема підкатна домкрата - робота і складові
Він отримав свою назву, завдяки своєму зовнішньому вигляду - це візок на колесах і його легко можна встановити, підкотивши під вантаж.
Важіль забезпечує рух механізму. Спуск вантажу відбувається завдяки, насадженню на клапанний гвинт, трубчастої рукоятки. Як наслідок, перегородка впирається в паз.
Оператор, разом з ручкою, починає обертати гвинт, так знижується циліндричний тиск, і навантажена вага опускається.
Домкрату обов'язково потрібна рівна і тверда поверхня, для більшої стійкості.
Схема гідравлічного домкрата
Ремонт домкрата підкатного своїми руками
Механізм «не тримає» і не може підняти вантаж. Проблема в недостачі масла, пошкодженні або бруду в клапанах. Щоб це виправити, найчастіше, поповнюють рівень робочої рідини, і робота механізму продовжується. Якщо поломка не усунена, знайдіть причину і займайтеся ремонтом.
Перш за все, обстежте клапан, який може нещільно прилягати до посадочних місць. Це відбувається через ослаблені у них пружинки, або потрапляння в канали бруду.
Завчасно підготуйте ремкомплект, з наявністю ущільнень для деталей плунжера і поршня, запасіться необхідними інструменти (гайковий ключ, будь-яку ємність, щоб зливати рідину, масло і гас).
Для усунення проблеми протікання, перш за все, розберіть домкрат. Далі, дотримуйтесь інструкції:
- Вийміть поршні і огляньте на факт існування корозії.
- Промийте забруднені деталі, усуньте масло, що залишилося. Проведіть заміну манжетів і ущільнювачів. Щоб почистити забруднення всередині робочого циліндра, зніміть головку корпусу.
- Щоб відремонтувати пропускаюче масло клапан, відкрутіть і перевірте його на наявність бруду і деформацій. Якщо є місце механічних пошкоджень - замініть його.
- Причина витікання робочої рідини - нещільна посадка кульки в сідлі, так само через це, туди потрапить бруд. Виправити ситуацію можна, злив в підготовлену ємність старе масло, при цьому постійно слід прокачувати пристрій.
- Після прокачування, залийте гас, він послужить антикорозійним очищувачем, і починайте прокачувати знову. Запірна голка повинна бути викручена.
- Видаліть гас і залийте нову рідину в очищений резервуар.
У разі використання підйомника весь рік, не обов'язково шукати спеціально відведене масло, можна використовувати синтетичне, яке не так буде замерзати на холоді.
Так само, зниженню ефективності домкрату служить присутність в робочому циліндрі бульбашок повітря. Вони можуть потрапити всередину, при недостатній наявності масла. Щоб виконати ремонт:
- Відкрийте перепускний клапан і пробку бачка з маслом. Процес прокачування насоса повинен виконуватися швидко, щоб видалити залишки повітря з робочої порожнини.
- Закрийте отвори. Якщо усунення проблеми пройшло правильно, робота підйомника відновиться в звичному режимі, але якщо повітря залишилося, повторюйте процедуру, поки біда не ліквідується.
- Якщо пророблені процеси не допомогли і механізм залишається неробочим, або повільно працює, повітря видаляється ще одним способом: запірну голку відкручують до двох обертів, ручним зусиллям, і до граничної точки, підйом плунжера відбувається за допомогою гвинта. Після виконаних дій, він спуститься до нижньої позиції.
Кроки варто повторювати, поки не усунеться проблема. Періодично проводіть контроль рівня масла і при потребі, підливайте його в пристрій.
Користуючись цими інструкціями, ви можете самостійно усунути мінімальні виникнувші проблеми. Якщо поломка серйозна, краще звернутися в спеціалізований ремонт, але якщо робота кипить і її потрібно закінчити в найкоротші терміни, варто задуматися над тим, щоб купити домкрат підкатний.