Зміст
- Лебідки GET Winch
- Принцип роботи
- Тягова сила
- Будова черв`ячної лебідки GET Winch
- Комплектація
- Експлуатація
- Гальмо
- Переваги й недоліки
- Купити лебідку GET Winch
- Сфери застосування
- Рекомендації
Ручні лебідки - надійні помічники для підйому та переміщення різноманітних вантажів. Ці тягові пристрої використовують як працівники ремонтних майстерень у своїй робочій діяльності, так і звичайні користувачі в побуті.
Сьогодні ми поговоримо про ручну черв`ячну лебідку GET Winch 250. Зокрема, розглянемо як працює механізм, його переваги і недоліки, надамо рекомендації щодо експлуатації обладнання, а також познайомимося з молодим українським брендом.
Лебідки GET Winch
GET Winch - це українська торговельна марка, яка займається виробництвом тягових пристроїв. З початком повномасштабного вторгнення ми всі усвідомили, як важливо випускати продукцію всередині країни. Тому цей бренд створений у 2022 році як достойна і доступна альтернатива імпортним товарам.
Лебідки GET Winch задовольняють потреби широкого спектру споживачів - чи то автолюбителів, чи то справжніх майстрів. Ці інструменти можна застосовувати не тільки в побутовому господарстві, а й на виробничих підприємствах.
Принцип роботи
Черв`ячний механізм ручних лебідок відрізняється від своїх побратимів, барабанного і важільного, типом приводу. Цей тяговий інструмент працює завдяки обертанню нескінченного гвинта з різьбою трапецеїдального виду.
Коли оператор приводить в дію ручку, то починає обертатися гвинт. Він взаємодіє з черв`ячним колесом, яке передає крутний момент на барабан, де закріплений трос. Так відбувається намотування/розмотування троса і переміщення вантажу.
Тягова сила
Максимальне навантаження обладнання становить чверть тонни. Це означає, що на виток троса допускається до підняття або переміщення вантаж вагою до 250 кг.
Будова черв`ячної лебідки GET Winch
Лебідка складається з:
- черв`ячного колеса;
- черв`ячного вала;
- барабана;
- корпусу;
- кожуха;
- важеля з рукояткою.
Комплектація
У наборі постачається трос 5 мм у діаметрів і довжиною 20 метрів. Трос виготовлений зі сталі й оцинкований для захисту від корозії. До того ж у комплекті є гак, покритий порошковою фарбою, що береже виріб від пошкоджень.
Експлуатація
Перед використанням до лебідки потрібно прикріпити ручку. Для цього на верхній панелі відкрутіть фіксатор проти годинникової стрілки, помістіть важіль в отвір та закріпіть його, закрутивши фіксатор до упору.
Також для безпечної роботи треба надійно прикріпити тяговий механізм до стійкої опори за допомогою болтів з гайками. Приварювати раму лебідки заборонено.
Гальмо
Пристрій обладнаний функцією самогальмування. Тобто, при відпусканні ручки механізм блокує рух троса. Це особливо важливо в ситуаціях, коли треба зупинити підйом або опускання і зафіксувати предмет у потрібному положенні. Така функція допомагає забезпечити безпеку під час роботи з вантажем та запобігти аварійним ситуаціям, що можуть виникнути внаслідок втрати контролю над обладнанням.
Переваги й недоліки
Переваги:
- Не потребує електроенергії для роботи.
- Мобільність завдяки компактності агрегату.
- Наявність гальма.
- Простота кріплення.
- Багатофункціональність.
- Індивідуальний контроль швидкості переміщення.
- Можливість використання у вертикальній та горизонтальній площині.
Серед недоліків можна виділити низьку вантажопідйомність. Проте бренд GET Winch виробляє моделі з більшою тяговою силою, зокрема 500 кг і 1 тонна.
Купити лебідку GET Winch
Сфери застосування
Зазвичай ручні лебідки черв`ячного типу використовують на будівельних майданчиках, промислових підприємствах, у сільському господарстві, побуті. Також експлуатація тягових пристроїв відбувається у ремонтних майстернях, зокрема автомобільних, де часто доводиться маніпулювати зі значними вантажами.
Рекомендації
Рекомендовано | Заборонено |
Здійснювати регулярне технічне обслуговування (про це тут детальніше) | Перевищувати максимальну тягову силу |
Перед роботою оглянути механізм на предмет справності | Приварювати корпус лебідки до основи |
Слідкувати за рівномірністю намотування троса на барабан | Використовувати лебідку з несправним стопорним механізмом |
Використовувати додатковий такелаж | Піднімати і переміщувати людей |
Зберігати пристрій за температури при температурі від 0 до +40 °C та вологості повітря до 75% | Здійснювати ремонт обладнання самостійно |