Основне призначення якірної лебідки - підйом якоря з положення "на панері". Пристрій монтується в носі судна на рівні з роульсом - роликова балка, через яку проходить якірний кінець (якірний ланцюг / якірний трос).
У сучасному світі, життя рибака здорово спрощується завдяки наявності лебідок з електричним приводом, ручних і гідравлічних.
Ручні лебідки забезпечують значний виграш в силі при піднятті якоря.
Гідравлічні лебідки встановлюються на великі судна з дорогою гідравлічною системою.
За допомогою електричної лебідки, можна легко підняти якір і "витравити" його на потрібну глибину.
Яку вибрати: електричну чи ручну
Проста установка і прийнятна ціна – основні дві причини вибору саме ручної лебідки. Однак, практично всі судна, які мають систему електропостачання, можуть підключити даний механізм з електричним приводом. Легка й ефективна експлуатація – основні переваги електричної лебідки. З її допомогою, можна значно полегшити роботу з різними якірними механізмами. На сьогоднішній день, показник покупки якірних лебідок становить 95%. Вони легкі і надійні у використанні, забезпечені аварійним ручним приводом.
Який тип лебідки вибрати: вертикальний чи горизонтальний
Існує два типи різновидів якірних лебідок – вертикальний (шпиль) і горизонтальний (брашпиль). Компактність і низький профіль, який приховує всі складові частини механізму – головні переваги лебідок, типу штиль. Устаткування має демократичну ціну і легке в експлуатації, але вимогливе до технічного обслуговування.
Основна відмінність брашпиля від попереднього типу – простота в установці і мінімальні вимоги до технічного обслуговування. Втім, конструкція займає багато місця на палубі і потребує надійного захисту для корпуса. При використанні якірних лебідок, типу "брашпиль", є можливість проміжного варіанту – встановити механізм в спеціальний ящик і опустити нижче рівня палуби.
Якості, якими повинна володіти якірна лебідка:
- Має бути функція вільного скидання для моментального опускання якоря на дно.
- Робота лебідки повинна бути тихою.
- Пристрій не має вживати багато енергії.
- Кришка лебідки повинна бути міцною.
- Механізм редуктора повинен бути надійним.
- Лебідка повинна мати гарантію і сервісну підтримку.
Лебідка Stronger чи Minn Kota
Якірна лебідка Minn Kota – DeckHand 40 12 У
Лебідка Minn Kota від відомого американського виробника. Даний механізм підходить для катерів і рибальських човнів від 4 м до 7 м. Пристрій назавжди позбавить Вас від проблем з підняттям якоря і постійно заплутаним тросом.
Процес підняття й опускання якоря лебідки DeckHand проходить автоматично. В дію обладнання приводить електричний мотор, з напругою 12 V від акумулятора.
Лебідка укомплектована міцним нейлоновим канатом, довжиною 30 м і діаметром 5 мм.
Корпус виготовлений з високоякісного чорного пластика, який витримує важкі експлуатаційні умови. Він не вигоряє на сонці і захищає від попадання води.
Максимальна вага якоря, який лебідка без проблем витягає, становить 18 кг. Управління здійснюється за допомогою кнопки на корпусі.
Якірна лебідка Stronger – Steel Hands 35 12 У
Завдяки функції вільного скидання якоря, лебідка Stronger SH 35 завоювала велику популярність, як у любителів, так і у досвідчених рибалок.
Механізм безшумно витягує якір, вагою до 15 кг.
Лебідка оснащена електричним мотором, потужністю 120 Ватт. П'ятиметровий провід допоможе надійно під'єднати пристрій до човнового акумулятора, напругою 12 V. Всі частини якірної лебідки покриті вологовідштовхувальним мастилом.
Корпус виготовлений з високоякісної сталі, а верхня кришка - з пластика ABC, стійкого до ультрафіолетових променів.
Експлуатувати якірну лебідку без роульса – заборонено!
Якщо Ви вже визначилися з типом якірної лебідки, інтернет-магазин Лебідка ЮА надасть широкий вибір продукції від відомих виробників.