Закладки 0
(067) 430 82 15
Категорії

Трелювальна лебідка - що це та для чого?


Пристрій трелювальної лебідки виготовляють та встановлюють на трактори для роботи в сфері лісогосподарства. Ця зручна установка розроблена спеціально для лісозаготівлі, поте може використовуватися в інших сферах з важко доступними умовами для техніки (будівництво, сільське господарство).

Принцип роботи лебідки

Встановлювати лебідки такого типу можливо на будь-який тип колісних тракторів. Під'єднання та робочий привід працює від валу потужності трактора за допомогою карданної осі. Всі етапи роботи відбуваються наступним чином.

 1. Водій трактора зі встановленою лебідкою робить задній хід транспортним засобом для оптимального положення відносно деревини і зупиняється якомога ближче до неї.
 2. Зазвичай лебідка має функцію опускання до землі в упор, після чого з'являється можливість послабити стрічкове гальмо і розмотати трос.
 3. Колода деревини кріпиться ланцюгами та до тросу буксирувального засобу, до щита лебідки підтягується і піднімається край об'єкта буксирування.
 4. Таким способом проводиться перевезення колод до місця розвантаження і вимкнувши стрічкове гальмо опускається колода на землю.
 5. Після звільнення троса, проводиться його намотування на лебідку і можна продовжувати подальші роботи.


Різновиди трелювальних лебідок

Через вузький спектр використання даних пристроїв, вони досить популярні та затребувані, що в свою чергу спонукало виробників розширити різного роду можливості цих буксирувальних установок.

За способом керування бувають:

 • механічні - працюють за допомогою валу відбору двигуна і виконують роботи до того часу, поки поступає енергія від двигуна;
 • гідравлічні - працюють за допомогою спеціальної рідини, що переводить енергію в робоче тягове зусилля.

За тяговим зусиллям:

 • від 3500 кг до 10500 кг;
 • від 10 т. до 30 т.;
 • від 30 тонн до 85 тонн.

Зручність у лісозаготівлі в порівнянні зі спеціалізованою технікою значна завдяки легкості в маневруванні, універсальності та мобільності. До того ж не вимагає особливих витрат та обслуговування, а це значно полегшує роботу та користування.

Переваги трелювальних лебідок

 1. Зручність намотування троса завдяки великій відстані між серединою барабанна та вхідним шківом.
 2. Виготовлення з високоякісної сталі каркаса (цілісна конструкція) шляхом лазерного розрізання роботехнічними станками та зварюванням.
 3. Обов'язкове порошкове покриття для збереження зовнішнього вигляду та протикорозійного захисту.
 4. Тягове зусилля досить велике, проте з максимальним навантаженням конструкція не зазнає деформації (вигину) через з'єднання (триламельне, пятиламельне).
 5. Відвал досить міцний та широкий.
 6. Управління просте зі стабільним механізмом гальм та зчеплення.
 7. Тяга троса зчеплення коротка, що забезпечує довготривалість зчеплення завдяки меншим передачам.
 8. Підвищений рівень безпеки через подвійний підшипник зі стабільним приводом, значно меншим для лебідок з 4.5 -10.5 т тяговим зусиллям. Це дозволяє краще врегулювати намотування троса на барабан, що підвищує безпеку і зменшує рівень навантаженості на трактор.
 9. Спеціальні шківи встановленні для контролю намотування троса, особливо з великими вантажами.
 10. Конструкція та механізми відповідають всім стандартам та рівнням безпеки користування.
 11. Встановлення за допомогою трьох точок дозволяє швидко та легко справитися з підєднанням і приступати до роботи.
 12. Оснащена спеціальним диференціальним стрічковим гальмом, яке є регульованим та самозакриваючим.


Керувати електрогідравлічними лебідками просто, адже працюють вони за допомогою власної системи гідравліки. Для кращої та безпечнішої роботи краще користуватися пультом управління. Здебільшого їх пропонують виробники у двох варіантах: радіо дистанційний та провідний кабелем до буксирувального пристрою.

Зазвичай користуються радіо дистанційним пультом керування, оскільки це дозволяє керувати транспортним засобом та лебідкою одній людині. В свою чергу, як результат такої роботи підвищується ефективність та швидкість виконання і посилюється безпека праці в лісі.Назад
Copyright©2022 Всі права захищені. Створено в skygeneris.com